Czescy konsumenci wolą płacić gotówką przy odbiorze

Choć w UE najczęściej stosowaną metodą płatności podczas zakupów on-line są karty płatnicze, to w Europie Wschodniej wciąż dominuje przywiązanie do płatności pobraniowych (COD). W Czechach, gotówką przy odbiorze rozlicza się aż 45% transakcji. Jest to najpopularniejsza metoda płatności u naszych południowych sąsiadów, którzy są obecnie najszybciej rosnącym rynkiem e-commerce w Europie.

Płatności kartą są szczególnie popularne w Danii (ponad 63% transakcji), Irlandii (60%) oraz Wielkiej Brytanii (53%). Finowie, Szwajcarzy i Holendrzy chętnie płacą przelewami bankowymi. We Włoszech prawie jedna trzecia zakupów online odbywa się przy użyciu portfeli cyfrowych.

Popularność w Czechach płatności za pobraniem w połączeniu z danymi wskazującymi, że blisko połowa Czechów robi zakupy on-line wyłącznie na terenie swojego kraju jest wyraźnym wskazaniem, że większe szanse na podbicie tamtejszego rynku mają firmy lokalne. Dlatego warto pomyśleć o lokalizacji swojego e-sklepu oraz założeniu rachunku bankowego w Republice Czeskiej, który ułatwi rozliczanie usług pobraniowych.
Wykonanie strony internetowej: weboski