zamów ofertę!

Podaj nam swoje dane

Skontaktujemy się z Tobą i prześlemy warunki współpracy

Paczki do Czech | Czeski rynek e-commerce

Szybkie i bezpieczne przesyłki do Czech

Jeśli zastanawiasz się nad tym czy czeski e-commerce jest perspektywicznym rynkiem i czy warto rozpocząć na nim sprzedaż oraz wysyłać paczki do Czech, powinieneś jak najszybciej przestać nad tym rozmyślać i zacząć to robić :)

Czechy to obecnie jeden z najszybciej rozwijających się rynków e-commerce w Europie ze wzrostem szacowanym na 16%. 90% Czechów ma dostęp do internetu, a zakupy w sieci robi blisko 60%. Pomimo, że Czechy są potencjalnie niewielkim krajem (10,6 mln obywateli) to jego siła nabywcza jest znacząco większa niż np. Polski. W rankingu GfK „Purchasing Power, Europe 2018” Czechy zajmują 23. miejsce w Europie, z siłą nabywczą blisko 12,5 tysiąca euro na jednego mieszkańca (przy niecałych 7,3 tysiąca euro w przypadku mieszkańców Polski). Rodacy Vaclava Havla, Antonina Dvoraka, Milosa Formana i Franza Kafki mają po prostu bogatsze portfele. To - obok sąsiedztwa, a więc tańszych przesyłek - jeden z powodów, dla których Czechy powinny być naturalnym celem ekspansji dla polskich e-sklepów.

Czechy są także europejskim liderem w m-commerce. Urządzenia mobilne są tam obecnie najbardziej preferowanymi narzędziami do robienia zakupów on-line i zamawiania przesyłek. Całkowity odsetek transakcji w internecie dokonanych na urządzeniach mobilnych przekroczył w Czechach 54% . Z kolei najpopularniejszą formą płatności za paczki wciąż pozostaje gotówka przy odbiorze, przy czym rozlicza się w ten sposób mniej niż połowa kupujących w sieci Czechów (45% ). Jest to najpopularniejsza metoda płatności u naszych południowych sąsiadów.

Nawet 80% oszczędności na przesyłkach do Czech!

Korzystając z usług Olza Logistic możesz nadawać przesyłki do Czech w modelu door-to-door lub do sieci punktów odbioru paczek. Jako nadawca możesz tworzyć etykiety przewozowe w serwisie krajowym danego kraju docelowego. Przełoży to się na obniżenie kosztów Twoich dostaw, szczególnie w sytuacji wysyłania wielu paczek jednocześnie. Oszczędności mogą sięgnąć nawet 80% w stosunku do tradycyjnego serwisu międzynarodowego (drogowego) czołowych firm kurierskich!

Usługi e-commerce na rynku czeskim

Obsłużymy Twoje lokalne BOK w języku czeskim

Obsłużymy za Ciebie czeskie Call Center (z dedykowanym numerem telefonu z lokalnym prefiksem międzynarodowym) oraz komunikację mailową z klientami. Zajmiemy się także prowadzeniem Twojego profilu na Facebooku - oczywiście po czesku. Klient, który do Ciebie zadzwoni lub napisze, będzie przekonany, że kontaktuje się z czeską firmą.

Pomożemy załatwić formalności w Czechach

Założenie biznesu w Czechach nie jest trudne, jeśli wiesz, jak to zrobić. My wiemy, dlatego zajmiemy się kwestiami formalnymi: przetłumaczymy wszystkie dokumenty i przygotujemy dla Ciebie całe know-how. Pozostanie już tylko wysyłanie paczek do czeskich klientów :)

Wesprzemy Twój czeski sklep marketingowo

Zajmiemy się pozycjonowaniem i reklamowaniem Twojego e-sklepu w Czechach oraz jego dopasowaniem do wyszukiwarek i specyfiki aktywności internetowej czeskich konsumentów.
Przetłumaczymy ofertę sklepu, zrobimy korektę językową, przygotujemy niezbędne regulaminy oraz zajmiemy się formalnościami.

Czeski rynek e-commerce

podstawowe fakty

Paczki do Czech

pobierz cennik CZ

Podbij czeski e-rynek razem z nami!


Niepoprawnie wypełniony formularz

Niestety, nie udało się wysłać wiadomości!

Dziękujemy, wiadomość została wysłana!