pobierz ofertę

Podaj nam swoje dane

Skontaktujemy się z Tobą i prześlemy warunki współpracy

Logo OlzaLogistic
kalendarz dni wolnych BOK 33 445 70 30 Oferta 503 150 970

Baza wiedzy

Najlepsze rynki dla ekspansji polskiego e-commerce

Czechy, Rumunia, Węgry, Słowacja, Bułgaria, Słowenia, Chorwacja i Polska tworzą jeden z najszybciej rozwijających się rynków e-commerce w Europie. Przy około 100 milionach mieszkańców, jego obecną wartość szacuje się na ponad 20 miliardów euro. Charakteryzuje się on wciąż małym nasyceniem sklepami online oraz stosunkowo niewielką aktywnością globalnych potentatów e-commerce.

Chociaż obecnie większość sprzedaży transgranicznej z Polski trafia na zachód, to naturalnym celem ekspansji dla polskich e-sklepów jest Europa środkowo-wschodnia i Bałkany. W krajach Europy Zachodniej rynki e-commerce są już w zdecydowanej większości nasycone i osiągnęły lub zbliżają się do swoich limitów.

W Europie środkowo-wschodniej i krajach bałkańskich tendencja jest zupełnie odwrotna. Notuje się tu zdecydowanie większą dynamikę wzrostu, niż na bardziej dojrzałych rynkach zachodnich, a pojawiający się nowi e-klienci nie mają sprecyzowanych preferencji i przyzwyczajeń zakupowych. To idealny moment by o nich zawalczyć.

Skorzystaj z naszej bazy wiedzy i dowiedz się wszystkiego na temat rynków, które chcesz podbić!

Dowiedz się więcej o rynkach e-commerce