iconBOK 33 445 70 30 iconOferta biznes 503 150 970 kalendarz dni wolnych
Spedycje w Czechach i na Słowacji

Spedycje w Czechach i na Słowacji

23 listopada 2021

POCZTA CZESKA

Uprawiamy logistykę w “starym, dobrym stylu”, czyli tradycyjnie. Oprócz profesjonalnego wykonywania usług znajdujemy także miejsce na budowanie relacji z partnerami biznesowymi. Tradycja to słowo dobrze opisujące jednego z nich.

Poczta Czeska funkcjonuje na rynku od 1993 roku. Obecnie pracuje w niej ponad 28 000 osób. Największe wrażenie robi jednak liczba obsługiwanych paczek. W 2020 roku jej pracownicy doręczyli ponad 52 miliony przesyłek!

Dostosowując się do coraz bardziej konkurencyjnego rynku i odpowiadając na rosnące wymaganiom klientów Poczta Czeska wdrożyła usługę Balíkovna. W jej ramach odbiorca sam decyduje, do którego z ponad 4500 punktów ma być doręczona jego paczka i kiedy ją odbierze. Korzyści jest znacznie więcej:


  • tańsza cena za doręczenie,
  • długi czas otwarcia punktów nawet w weekendy,
  • błyskawiczny odbiór zamówień (średni czas wydania paczki w punkcie Balíkovny oscyluje około dwóch minut).

Dzięki sprawnej logistyce operatora większość zamówień trafia do rąk czeskiego odbiorcy w 24 godziny.


GLS

GLS czyli General Logistics Systems to międzynarodowa spółka kurierska operująca także na rynku czeskim i słowackim. Ze swoimi 800 samochodami ciężarowymi należy do grona największych firm dostarczających przesyłki. Jej główne hasło brzmi: “Witaj w GLS, gdzie najważniejsza paczka to właśnie ta Twoja”.

Za sukcesem grupy GLS stoi przede wszystkim jakość usługi. Jest lokalnie obecna, stale ulepsza swoją sieć, zapewnia wysokie standardy w zakresie technologii i bezpieczeństwa oraz dąży do ochrony środowiska poprzez stosowanie nowoczesnych środków transportu.

Misją GLS - “Parcels to People” - jest dostarczanie przesyłek "do ludzi", a nie tylko z punktu A do punktu B. Ideę podkreśla również nowe logo spółki, w którym poza kolorem niebieskim pojawiła się żółta kropka. To symbol punktu doręczenia, za którym kryje się najważniejsze: zadowolony klient.


PPL

Kolejna spedycja należąca do długoletnich partnerów Olza Logistic to firma, której sama nazwa wskazuje na jednego najbardziej profesjonalnych graczy zajmujących się obsługą paczek. PPL to skrót od Professional Parcel Logistic, czeskiej spółki działającej na rynku od roku 1995.

Firma ma w Czechach status niemalże kultowego spedytora, a samo „PPL” bardzo często funkcjonuje jako nazwa zwyczajowa usług kurierskich. Gdy Czech mówi „wyślij pepeelką” to ma na myśli po prostu „wyślij kurierem”. Porównać to można do polskich „adidasów”, oznaczających w mowie potocznej buty sportowe.

PPL specjalizuje się w doręczaniu przesyłek nie tylko do Czech, ale także do całej Europy. Zatrudnia ponad 1000 pracowników i 2000 kierowców, którzy dostarczają dziesiątki milionów paczek rocznie. W marcu 2006 roku PPL została członkiem Grupy Deutsche Post DHL i jest obecnie częścią dywizji DHL eCommerce Solutions, jednego z największych prywatnych pracodawców na świecie.


WE|DO

WE|DO to stosunkowo nowa czeska spedycja, z którą Olza Logistic współpracuje od roku 2020. Ze względu na nowoczesność i jakość usług udało jej się jednak w krótkim czasie pozyskać mnóstwo zadowolonych klientów. WE|DO z ponad tysiącem punktów odbioru i 300 kierowcami jest jedną z najszybciej rozwijających się firm kurierskich w Czechach. Dla WEDO nazwa to nie tylko sprytna zbitka angielskich słów, ale faktyczne zobowiązanie.

WE (My) to zespół profesjonalistów tworzących połączony system procesów i zadań cząstkowych, na końcu którego znajdują się ci najważniejsi pełniący misję - kurierzy. To właśnie oni docierają do celu i dostarczają paczki.

DO (Działamy) - Doręczamy. Do Domu. Do punktów. Do skrzynek. I chcemy być w tym najlepsi dzięki własnym umiejętnościom oraz dzięki technologii i innowacjom, które pozwalają realizować wartości WEDO i dostarczać maksymalną satysfakcję klientom.


POCZTA SŁOWACKA

Poczta Słowacka to wiodący dostawca nowoczesnych usług komunikacyjnych, dystrybucyjnych i płatniczych na rynku Słowackim. Już od 25 lat jest zaufanym partnerem, który wychodzi naprzeciw zmieniającym się potrzebom klientów. Oferuje nowe produkty i kompleksowe rozwiązania charakteryzujące się wysoką jakością obsługi.

W ostatnim czasie zaczęła oferować możliwość odbioru przesyłek w Balikoboksach (czyli paczkomatach). Można w nich odbierać i nadawać paczki nawet w nocy. Obsługa odbywa się za pomocą nowoczesnej aplikacji mobilnej. Balikoboksy oferują możliwość płatności kartą. Obecnie na Słowacji istnieje ponad 140 takich paczkomatów.


olzalogisticolzalogistic.com, s.r.o.Protifašistických bojovníků 1329/19,73701 Český Těšín, Republika CzeskaNIP: CZ01503057, IČ (regon CZ): 01503057

© Olza Logistic 2011-2024 / Polityka prywatności

Site by weboski

Dziękujemy!
Wkrótce się z Tobą skontaktujemy.

Szwejk

Szybki kontakt