iconBOK 33 445 70 30 iconOferta biznes 503 150 970 kalendarz dni wolnych
Olza Logistic partnerem logistycznym festiwalu Kino na Granicy

Olza Logistic partnerem logistycznym festiwalu Kino na Granicy

22 listopada 2020
Serdecznie zapraszamy do udziału w 22. Przeglądzie Filmowym Kino na Granicy, który będzie trwał od 23 do 29 listopada 2020 r. Olza Logistic jest partnerem logistycznym imprezy.

Ze względu na epidemię w tym roku przegląd będzie miał formę on-line. Przeniesienie imprezy do sieci daje jego uczestnikom nowe możliwości. W czasie seansu będzie można m.in. wstrzymać oglądanie i powrócić do niego, a także spóźnić się pół godziny i mimo to obejrzeć projekcję od początku. Nie zabraknie także znakomitych gości, co jest tradycją festiwalu. Tym razem rozmowy z twórcami będzie można zobaczyć po seansach.

Dostępne będą dwie równolegle działające sale projekcyjne online: 1. TEATR i 2. CENTRAL (namiastka Cieszyna i Czeskiego Cieszyna). Filmy przedstawiane będą głównie w godzinach popołudniowych i wieczornych. Kalendarz projekcji jest dostępny na stronie przeglądu, podobnie jak opisy wszystkich filmów wyświetlanych przez cały festiwalowy tydzień.

O przeglądzie

Kino na Granicy to największy przegląd filmów z Polski, Czech i Słowacji. To jedyne wydarzenie filmowe, które już od ponad dwóch dekad odbywa się w jednym mieście, ale po dwóch stronach granicy – w polskim i czeskim Cieszynie. Miasto podzielone rzeką Olzą łączy most Przyjaźni symbolizując jednocześnie ideę festiwalu. Od samego początku, czyli od 1999 roku celem Kina na Granicy jest wzajemne promowanie kina środkowoeuropejskiego po obu stronach granicy.

Projekcjom filmowym towarzyszą koncerty, wystawy, dyskusje i spotkania z twórcami oraz warsztaty. Bogaty i oryginalny program Kina na Granicy oraz niepowtarzalny klimat festiwalu zaskarbił serca tysięcy fanów i został doceniony przez środowisko filmowe licznymi nagrodami.

Historia

Przegląd Filmowy Kino na Granicy / Kino na Hranici zrodził się w środowisku Solidarności Polsko-Czesko-Słowackiej z płynącej z serca potrzeby poznawania kultury sąsiadów zza rzeki. Pierwsza edycja w 1999 roku oferowała jedenaście czeskich filmów pokazywanych w jednym kinie. Trzecia edycja przyniosła rozszerzenie artystycznych poszukiwań na kino Słowaków, czwarta pokazy także w Czeskim Cieszynie, a na szóstej pojawiły się filmy polskie i węgierskie – i tak już miało pozostać.

Liczba pokazywanych filmów systematycznie rosła, by w dwunastej edycji w 2010 roku dojść do okrągłej setki. I wtedy rozpoczęła się doceniana przez uczestników przeglądu stabilizacja: 6 dni, co najmniej 4 miejsca projekcji w jednym, choć podwójnym mieście, zawsze ponad 100 filmów, 5 koncertów i mnóstwo wydarzeń towarzyszących. Niezmienna pozostaje też baza: konsekwentnie odkrywana i promowana kultura najbliższych sąsiadów.

Cieszymy się, że Olza Logistic jest częścią tego artystycznego przedsięwzięcia!

olzalogisticolzalogistic.com, s.r.o.Protifašistických bojovníků 1329/19,73701 Český Těšín, Republika CzeskaNIP: CZ01503057, IČ (regon CZ): 01503057

© Olza Logistic 2011-2024 / Polityka prywatności

Site by weboski

Dziękujemy!
Wkrótce się z Tobą skontaktujemy.

Szwejk

Szybki kontakt