iconBOK 33 445 70 30 iconOferta biznes 503 150 970 kalendarz dni wolnych
Punkty odbioru w Czechach i na Słowacji

Punkty odbioru w Czechach i na Słowacji

11 kwietnia 2022

Rynek logistyczny zmienia się dynamicznie, podobnie jak preferencje klientów - nadawców i odbiorców paczek. Olza Logistic oferuje zróżnicowane sposoby doręczania przesyłek. Obok standardowych przesyłek kurierskich do drzwi, na większości obsługiwanych przez Olzę rynków możliwe są także dostawy do Punktów odbioru.

Zalety korzystania z Punktów odbioru

Punkty odbioru zlokalizowane są najczęściej w popularnych i często odwiedzanych miejscach, takich jak stacje benzynowe, kioski, sklepy spożywcze, supermarkety oraz placówki pocztowe. Ze statystyk wynika, że coraz częściej korzystamy z możliwości odbioru paczki w wygodny sposób i "przy okazji" - idąc na zakupy, do pracy lub wracając do domu. Punkty odbioru są często otwarte w weekendy i święta, a więc możemy sami zdecydować, kiedy chcemy odebrać swoją paczkę. I nie musimy czekać na kuriera.

WEDO Uloženka i WEDO Box

Gęstą sieć punktów odbioru w Czechach oferuje nasz partner WEDO. Klienci mogą wybierać z ponad 970 Punktów odbioru WEDO Uloženka i sieci WEDO Box. Każdy WEDO Box oferuje możliwość odbioru paczki o dowolnej porze na podstawie otrzymanej wiadomości e-mail lub SMS-a oraz unikatowego kodu. To nie tylko szybki, ale też bezpieczny - bezkontaktowy i nie wymagający czekania w kolejce - sposób odbioru paczki.

Balíkovna

Innym dużym partnerem Olza Logistic na rynku czeskim jest Balíkovna. Oferuje doręczenia paczek do sieci ponad 4000 Punktów odbioru. Paczkę w Balíkovnie może odebrać bliska osoba, której przekażemy kod PIN. Nowością jest możliwość odsyłania paczek. Kiedy chcemy zwrócić towar wystarczy, że zaniesiemy paczkę do tego samego punktu, z którego ją odebraliśmy. Podajemy kod, a resztą... zajmuje się Balíkovna.

Największe atuty Balíkovny to:

  • szybka wysyłka - paczki dostępne do drugiego dnia,
  • możliwość płatności za pobraniem online,
  • łatwa obsługa - unikatowy kod, bez niepotrzebnych dodatkowych formalności,
  • bliskość - punkty Balíkovny znajdują się m.in. w sklepach spożywczych i na poczcie, czyli tam, gdzie klienci mają najbliżej.

PPL Parcelshop i PPL Parcelbox


Poza domem Czesi mogą odbierać paczki także dzięki współpracującemu z Olzą PPL. Ten kultowy za naszą południową granicą operator słynie z najwyższej jakości usług. Piąty raz z rzędu zdobył pierwsze miejsce w ankiecie Najbardziej wiarygodna marka biznesowa.

PPL Parcelshop to sieć licząca obecnie już 2700 punktów, w których można odbierać paczki. PPL od niedawna oferuje także usługę Parcelbox. Do końca czerwca 2022 PPL planuje uruchomić ponad 500 "paczkomatów" w Czechach.

GLS ParcelShop i Balíkomat


GLS to największy gracz w naszym zestawieniu. Jego sieć ParcelShop to ponad 40 000 Punktów odbioru w całej Europie. W samej Słowacji jest 1100 ParcelShopów, a ostatnio na tamtejszym rynku GLS uruchomił "paczkomatową" sieć Balíkomaty. Na razie ich liczba jest niewielka (ponad 20), ale będzie dynamicznie rosnąć. W ParcelShopach i Balíkomatach możemy wysyłać i odbierać paczki.

Poczta Słowacka BalíkoBOX


Pozostajemy na rynku słowackim i w usługach z maszynami do odbioru oraz nadawania paczek. Sieć charakterystycznych żółtych skrzynek to BalíkoBox - nazywana też non-stop pocztą - której operatorem jest Poczta Słowacka. Usługa dynamicznie się rozwija. W końcu, po chodzić na pocztę i stać w kolejce lub czekać na kuriera, skoro w pobliżu jest BalíkoBox? Dzięki popularności "paczkomatów" i ich stale rosnącej liczbie, być może za jakiś czas będzie można odebrać swoją paczkę w zaskakującym miejscu. Na przykład w Tatrach Wysokich na wysokości ponad 1000m npm!

Współpraca z Olza Logistic

Decydując się na współpracę z Olza Logistic otrzymujesz powyżej opisane usługi różnych operatorów w jednym miejscu i w jednej "paczce". W sumie oferujemy sieć ponad 16 000 Punktów odbioru w Czechach i na Słowacji, jeden system do zarządzania paczkami, jedno rozliczenie. A to wszystko w najlepszych cenach. Serdecznie zapraszamy do współpracy!


Czytaj również:

Sklep internetowy w Czechach z Olza Logistic

olzalogisticolzalogistic.com, s.r.o.Protifašistických bojovníků 1329/19,73701 Český Těšín, Republika CzeskaNIP: CZ01503057, IČ (regon CZ): 01503057

© Olza Logistic 2011-2023 / Polityka prywatności

Site by weboski

Dziękujemy!
Wkrótce się z Tobą skontaktujemy.

Szwejk

Szybki kontakt

Ta witryna używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Polityce prywatności. Rozumiem