Wyprzedaże w Czechach

Właśnie nadszedł czas bardzo dobrze znany wszystkim sprzedawcom. Ruszyły wyprzedaże.
Właśnie nadszedł czas bardzo dobrze znany wszystkim sprzedawcom. Ruszyły wyprzedaże. Podajemy więc kilka rad, jak przygotować się do tej imprezy i jak mają się te sprawy u naszych południowych sąsiadów.

Czesi - podobnie jak Polacy - lubią wyprzedaże i chętnie z nich korzystają. W związku z tym podajemy krótki słowniczek wyrazów, które alarmują i informują klienta o tym, że właśnie trafił na okazję kupna po atrakcyjnej cenie:


  • Výprodej = Wyprzedaż
  • Sleva = Zniżka (rabat)
  • Akce = Promocja
Zachęcamy do używania tych "magicznych" słów w ofertach.

Jeżeli sprzedajesz na aukro.cz, to możesz posłużyć się takim wyrazem w nazwie produktu, nie zapomnij też o podaniu ceny "przed" i "po" zniżce.

Jeżeli sprzedajesz w sklepie internetowym, to używaj powyższych słów w kampaniach reklamowych, na bannerach lub stronach produktu. W przeciwieństwie do Aukro nie zalecamy jednak używania ich wprost w nazwie produktu - szczególnie porównywarki towarów nie lubią takich praktyk i często blokują oferty.

Unikaj zniżek "na oko" - czescy klienci upewniają się, czy zniżka naprawdę ma miejsce; porównują ceny z innymi sprzedawcami, pilnują cen, często "czyhają" na promocje i jeżeli doświadczą kłamstwa ze strony sprzedawcy, to wtedy potrafią się boleśnie rewanżować.

Wyprzedaże to również temat medialny - w prasie oraz mediach elektronicznych pojawiają się artykuły o gorączce zakupowej oraz porady dla klientów, jak nie dać się "wrobić" sprzedawcom. By uniknąć kłopotliwych sytuacji, zawsze na miejscu jest rzetelna komunikacja z klientem, dotrzymywanie obiecanych terminów dostawy oraz ceny produktu.

Życzymy obfitych łowów ;-)

Wykonanie strony internetowej: weboski