pobierz ofertę

Podaj nam swoje dane

Skontaktujemy się z Tobą i prześlemy warunki współpracy

Logo OlzaLogistic
Zadzwoń 505 390 283
07.09.2020

Bułgarski e-commerce rośnie w siłę!

Bułgaria jest obecnie jednym z najdynamiczniej rozwijających się e-rynków w Europie, ze wzrostem szacowanym na 30 procent. Wartość bułgarskiego e-commerce to około 1,2 mld euro.

To nie jedyne powody, dla których Bułgaria jest także jednym z najbardziej perspektywicznych rynków dla polskich e-sklepów, które poważnie myślą o zdobywaniu klientów za granicą i handlu cross-border. Bułgarzy lubią kupować za granicą. 35% bułgarskich e-konsumentów kupuje w europejskich e-sklepach, a 17% poza Europą. Sprzyja temu infrastruktura. Bułgaria ma jedno z najszybszych szerokopasmowych łączy internetowych na świecie.

Charakterystyczne dla rynku bułgarskiego jest budowanie zaangażowania klientów wobec marki poprzez tworzenie społeczności, programów lojalnościowych oraz zapewnienie bezproblemowej obsługi użytkowników zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i komputerach stacjonarnych. Biorąc pod uwagę fakt, że Bułgaria wciąż jest krajem o stosunkowo niskim odsetku kupujących w internecie (niecałe 40%), potencjał wzrostu rynku e-commerce w tym kraju jest jednym z największych na starym kontynencie.

Dowiedz się więcej o bułgarskim rynku e-commerce z naszego opracowania!