pobierz ofertę

Podaj nam swoje dane

Skontaktujemy się z Tobą i prześlemy warunki współpracy

Logo OlzaLogistic
Zadzwoń 503 150 970
13.07.2020

Rumuński e-commerce będzie warty 5 mld euro w 2020 roku

Według szacunków Rumuńskiego Stowarzyszenia Sklepów Internetowych (ARMO) sektor e-commerce przekroczył próg 4,3 mld euro na koniec 2019 r. To transakcje wygenerowane w Rumunii zarówno przez lokalnych przedsiębiorców, jak i zagraniczne sklepy internetowe, obejmujące wyłącznie materialne produkty zakupione przez Internet. Nie obejmują one usług, biletów lotniczych, wakacji, rezerwacji hotelowych, biletów na pokazy lub innych wydarzeń, rachunków i opłat za media, treści do pobrania itp.

4,3 mld oznacza wzrost o ponad 20% w stosunku do 2018 r., w którym wartość handlu internetowego oszacowano na około 3,6 mld euro. Według szacunków głównych graczy na rynku, handel elektroniczny przekroczy w 2020 roku próg 5 mld euro.

Rumuni wydają dziennie średnio 12 milionów euro na zakupy w sieci, jednak według Eurostatu zakupy on-line robi około 23% społeczeństwa. To wciąż stosunkowo niewiele, w stosunku do innych krajów Unii Europejskiej, co wskazuje że rumuński handel elektroniczny ma wciąż olbrzymią przestrzeń na rozwój. Nieporównywalnie większą niż inne, bardziej dojrzałe rynki e-commerce w Europie zachodniej. Dlatego nie czekaj i wejdź ze swoją ofertą na rynek rumuński już teraz. To idealny moment dla polskich e-sklepów, na zdobycie części jednego z najszybciej wschodzących rynków e-commerce w Europie.

Więcej w naszym opracowaniu dotyczącym rumuńskiego e-commerce!