Słowacki rynek e-commerce - fact sheet

W listopadzie opublikowaliśmy najważniejsze dane dotyczące czeskiego rynku e-commerce. Gdy planujemy ekspansję u naszych południowych sąsiadów, naturalnym jest myślenie o jednoczesnej obecności na rynku słowackim.

Choć słowacki e-commerce jest wciąż mniejszy od czeskiego, to rozwija się w podobnym tempie. Razem tworzą swoisty makrorynek z ponad 16 milionami mieszkańców, z których prawie 90% ma dostęp do internetu, a około 65% robi zakupy on-line. Podobnie jak inne wschodzące e-rynki Europy Środkowej (Polska, Węgry) oraz niektóre kraje bałkańskie (Rumunia, Bułgaria), Czechy i Słowacja są jednymi najdynamiczniej rozwijających się rynków handlu elektronicznego w Europie. Dynamika wzrostu jest o wiele większa niż na dojrzałych i w wielu przypadkach nasyconych już rynkach zachodnich.

Wartość słowackiego e-rynku szacuje się na około 1 miliard euro. Choć podobny, w kilka aspektach różni się od czeskiego. Jego charakterystykę i najważniejsze statystyki znajdziecie w przygotowanym przez nas fact sheecie, który jest świetnym uzupełnieniem naszego opracowania dotyczącego rynku czeskiego.

Zachęcamy do pobrania i lektury!
Wykonanie strony internetowej: weboski