pobierz ofertę

Podaj nam swoje dane

Skontaktujemy się z Tobą i prześlemy warunki współpracy

Logo OlzaLogistic
kalendarz dni wolnych BOK 33 445 70 30 Oferta 503 150 970
10.05.2020

Węgierski rynek e-commerce - fact sheet

Opublikowaliśmy już najważniejsze dane dotyczące czeskiego rynku e-commerce oraz opracowanie dotyczące e-handlu na Słowacji. Teraz pora na szybkie fakty dotyczące rynku węgierskiego!

Węgierski e-commerce można statystycznie umieścić pomiędzy słowackim i czeskim. Jego wartość szacuje się na pond 3 miliardy Euro, a więc jest około 3x większy niż rynek słowacki. Z kolei pomimo porównywalnej liczby obywateli (około 10 milionów) to rynek czeski dzięki bardziej dynamicznemu rozwojowi w ostatnich latach jest większy od węgierskiego (5 mld Euro). Jednak to na Węgrzech aż 91% dorosłych obywateli kupuje on-line, co sprawia, że rynek węgierski ma olbrzymi potencjał wzrostu (w Czechach to 59%).

Z punktu widzenia polskiego e-sklepu najważniejsza wydaje sie być jednak informacja o małej liczbie sklepów internetowych. W kraju rodaków Franciszka Liszta, Ferenca Puskasa i Erno Rubika jest zaledwie 7000 e-sklepów. To mniej niż na Słowacji (11,5 tys.) i zdecydowanie mniej niż w Czechach (44 tys.)

Charakterystykę i najważniejsze statystyki węgierkiego rynku e-commerce znajdziecie w przygotowanym przez nas fact sheecie, który jest świetnym uzupełnieniem naszych poprzednich opracowań.

Zachęcamy do pobrania i lektury!